N1RVANA

Nors iš mūsų tyčiojasi ir kiša pagalius į ratus, lietuviai yra genijai.

"Jei Albertas Einšteinas, dabar būtų gyvas jis tikriausiai atiduotų savo genijaus titulą Lietuviams! "
"Jei Albertas Einšteinas, dabar būtų gyvas jis tikriausiai atiduotų savo genijaus titulą Lietuviams! "

Kai buvau šiek tiek jaunesnis, galvojau kad JAV ir kitos „pirmosios“ šalys – daug geriau ir įdomiau. Ten didesnio masto projektai, daugiau pinigų, žmonės įdomesni, geresni ir protingesni, ryškiau šviečia saulė ir gamta gražesnė, o klimatas – geresnis. Dabar, su šiek tiek daugiau patirties, žinių, pamatęs daugiau pasaulio, ir pabendravęs su tų šalių gyventojais, suvokiau kad visas „gėris“, kuris maniau yra ten, visada buvo po ranka – Lietuvoje.

 

Kad tas žmogus galėtų prisidėti prie kuklių išmokų ar algos savo pragyvenimui, jis yra priverčiamas „suktis“ iš savo padėties, ir dėl to jis pradeda“mąstyti“, kaip šiandien išspręsti savo problemą. Tai yra viena iš gerųjų „rankų sukinėjimo“ savo šalies gyventojams pusių.

Taip žmonės yra priversti tapti išradingais ir mąstančiais. Tačiau, kol kas pas mus vyksta pasityčiojimas iš žmonių, ir dar atviru tekstu.

Štai pavyzdys. Sugalvojama nuimti eismą reguliuojamas “žalias” lenteles, tam „išleidžiama“ krūva pinigų, ir tuoj pat persigalvojama, kad visgi reikia jas gražinti, pinigai, kurie galėjo būti panaudoti gerinant eilinių žmonių gyvenimus, nusėda „kažkieno“ kišenėse.

Kai pradedama reikšti nepasitenkinimą dėl to, staigai dingsta vaikas, visų dėmesys ir nepasitenkinimas „sena“ situacija nukreipiamas į vaiko paiešką, bet po to visgi pranešama, kad tai, galimai melagingas pranešimas.

Tai yra tiesiog genialiai sukuriama iliuzija, kuri labai sėkmingai pakeičia žmonių dėmesio centrą nuo nepalankios situacijos.

Kol kas Niekas, kas gali, nenori ir neskatina lietuviams sukurti sąlygas vidiniam “genijui sužydėti”. Geriau žmones žeminti, tyčiotis, kišti rankas į užpakalį ir klausti “Ar tau gera?”

Tai iš kur tada žmonėms pasisemti tiek daug jėgų, energijos, minčių, idėjų, noro padaryti, sukurti kažką „vau“?… Kaip tą daryti, kai esi priverčiamas mąstyti apie išgyvenimą ir kad išnamų net baisu išeiti.

Žiniasklaida taip pat nenori skatinti, išleisti jūsų genijų. Vietoje to rodoma ir rašoma “ Dar vienas BMW atstrenkė į stotelę“ „Lietuvoje didžiausias savižudybių skaičius.“ „Vyksta karas“ „Mirė…““Nužudė“ „Gyventi Lietuvoje blogai“

Tai dalykai, kurie tik smukdo mūsų norus, siaurina mintis, užgniaužia viltį ir pasitikėjimą savimi. Bet tai skamba internete ir televizijoje, daugybė kartų per dieną, visais egzistuojančiais žiniasklaidos kanalais.

O Pozityvo, tokio kaip šauni jaunų žmonių komanda iš Lietuvos, sukūrė internetinį produktą „oberlo“, kuris parduodamas už 15 mln dolerių gerai pasaulyje žinomai Kanados įmonei kuria dabar naudojasi didelė dalis pasauljo. Kad lietuviai sukuria vieną galingiausių lazerių pasaulyje. Kad Lietuvoje internetas pagal greitį papuolą į pirmą penketuką iš viso pasaulio. Kaip du jauni broliai sukurią nuotraukų redagavimo programėle „Pixelmator“ kuri kuriama vienai iš galingiausių kompanijų pasaulyje „Apple“ ir jie net laimi nuolatinius apdovanojimus iš tos pačios apple kompanijos.

Čia, geriausiu atveju sukuriamas vienas kitas straipsniukas. Žinia didelė, bet aidas apie tai labai garsiai nenuskamba… Kodėl? Nes „rankų sukinėtojams“ yra negerai, jei jūs išleisite savo genijų, tada jie nebegalės valdyti jūsų. Žiniasklaida čia nekalta, ten taip pat dirba žmonės, tokie patys kaip mes visi, plūduriuojantys toje pačioje valtyje, kurių niekas nepaėmė už rankos ir neparodė, neišmokė, kad gali būti kitaip!

Vis dar galvoji kad smulkmena? Gerai Paiimkime mums visiems žinomą situaciją. Krepšinis!
Tarkime, kad Lietuvoje yra 3 mln. gyventojų (aišku, kad tiek senai nėra) ir iš tiek mažai žmonių, atmetus, vaikus, garbaus amžiaus žmones lieka visai nedaug. Tai vos ne stebuklas, kad iš tiek nedaug gyventojų susikuria tokio lygio krepšininkų komandos, kurios garsina visą šalį. Jos pasižymi pasaulinio masto turnyruose, Europoje pelno prizines vietas. Nei žmonių skaičiumi, nei finansavimu nepasižymime, bet parodome ką galime. Sakoma blogam šokėjui ir kiaušiniai maišo… Tai šiuo atveju mums negalioja. Argi tai nėra genialu?

Sutvarkytume savo šalį ir judėtume į priekį pademonstruoti savo sugebėjimus visam pasauliui!

Pradėti keisti situacija mes galime ir dabar. pradėdami nuo keitimo savęs pačio. Užuot pakišus koja, ištiesti pagalbos ranka, j
bendradarbiauti, paskatinti ir padrąsinti vieni kitus,jungtis ir kurti.

Vieniša, dviejų vaikų mama, dirbanti mokytoja, kas kolkas pas mus nėra gerai apmokama, sugeba išlaikyti savo šeimą, aprengti ir pamaitinti savo vaikus, sutvarkyti namus, padėti vaikams mokytis, būti graži, ir dar šypsotis, čia yra tikrasis genijus.

Linkiu visiems išleisti savo genijų į pasaulį!

0 0 balsai
Įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Patiko? Pasidalink su draugais.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

KVIETIMAS!

Prisijunk prie bendraminčių rato!

Nariai gauna pakvietimus susitikimams, įvairaus pobūdžio pasiūlymus, prisijungimus prie bendraminčių grupės, bei kitas naudingas smulkmenas. 😏

Nesustok ties čia.

Domėkis toliau!

Kvietimas Prisijungti prie bendraminčių rato!

Nariai gauna pakvietimus susitikimams, įvairaus pobūdžio pasiūlymus, prisijungimus prie bendraminčių grupės, bei kitas naudingas smulkmenas. 😏